Уповільнення Гольфстріму надзвичайно небезпечне для півночі Європи (Фото:RedAndr)

Згідно з новими дослідженнями, проведеними в Потсдамському університеті, течія Гольфстрім, яка є ключовим елементом глобальної океанської циркуляції, надзвичайно сильно ослабла.

Дослідники дійшли висновку про слабшання Гольфстріму на основі аналізу історичних даних і сучасних спостережень.

Наукова спільнота вважає це відкриття тривожним з погляду прогнозування майбутніх змін клімату та розуміння його наслідків.

Гольфстрім, тепла течія в Північній Атлантиці, відіграє важливу роль у регулюванні клімату і погоди в регіоні. Він впливає на температуру води, атмосферні умови та морські біоекосистеми. Ослаблення цієї течії може спричинити серйозні наслідки для довкілля та клімату.

Технічно, саме Гольфстрім рятує Північну Європу від арктичних холодів. І якщо він зупиниться, Великій Британії, а також скандинавським країнам доведеться пережити різке і сильне похолодання.

Також такий сценарій прискорить підвищення рівня моря вздовж східного узбережжя Америки, що загрожує Флориді затопленням.

Це відкриття нагадує про необхідність зусиль у боротьбі зі зміною клімату та збереження екосистем світового океану, а також наголошує на важливості глибокого розуміння складних взаємозв’язків у природі та їхнього впливу на життя на Землі.

От Admin