Нове перо дає змогу писати під водою (Фото:pixabay)

Дослідники з Університету Йоганна Гутенберга в Майнці, Технічного університету Дармштадта в Німеччині та Університету науки і технологій Хуачжун у Китаї розробили інноваційне перо, яке точно зацікавить художників і дослідників.

Цей мікроскопічний пристрій відкриває нові горизонти для створення зображень на рідких поверхнях.

Основна ідея полягає у створенні мікроскопічної намистини завширшки всього 50 мікрон, виготовленої зі спеціального матеріалу, здатного обмінюватися іонами з навколишньою рідиною і створювати зони з низьким рівнем рН. Ці зони притягують частинки, що знаходяться в рідині, що дає змогу створювати стійкі лінії та малюнки.

Для того щоб забезпечити стабільність створених зображень, вчені запропонували рухати воду навколо мікроскопічної намистини, а не навпаки. На початку дослідження це робилося вручну, але потім було використано програмований оборотний пристрій.

Цей метод гарантує максимальну стабільність рідини, і лінії залишаються видимими понад 15 хвилин. Крім того, за допомогою світлових технологій можна керувати іонним обміном, що відкриває потенціал для створення чітких форм і малюнків.

Дослідники також розробляють теоретичні моделі, щоб краще зрозуміти механізми цього процесу. Вони вважають, що цю техніку можна застосувати не тільки для створення творів мистецтва, а й для відстеження хімічних слідів, що переміщуються через рідини.

Хоча ця технологія перебуває на ранніх стадіях розвитку, вона надає унікальні можливості для художників і дослідників, відкриваючи новий шлях для творчості та наукових досліджень.

От Admin