Ключова роль відводиться електронам, що потрапляють на Місяць із Землі та Сонця (Фото:rfphoto/Depositphotos)

На Місяці давно виявили лід, але до кінця не було зрозуміло, як саме він формується. У недавньому дослідженні вчені висунули теорію щодо цієї загадки.

Як ідеться в публікації на сторінках журналу Nature Astronomy, на формування води на Місяці впливають хвилі електронів, які побічно надходять від Землі і Сонця. Вони потрапляють на поверхню супутника під час його контакту з магнітохвостом нашої планети. Останній утворюється під час руху Землі в космічному просторі і містить плазмову смугу, що складається з високозаряджених електронів та іонів. Ці частинки притягуються атмосферою Землі і відокремлюються від Сонця завдяки сонячному вітру.

«Коли Місяць перебуває за межами магнітохвоста, місячна поверхня піддається бомбардуванню сонячним вітром. Усередині магнітохвоста протонів сонячного вітру практично немає, і утворення води мало б знизитися майже до нуля», — розповів планетолог Шуай Лі.

Однак дослідження показало зворотний результат. Раніше вчені припускали, що воду на Місяці утворюють іони водню із сонячного вітру. Але в новій роботі експерти висунули іншу теорію. Судячи з усього, лід з’являється на супутнику Землі, коли той перебуває всередині магнітохвоста і не піддається впливу сонячного вітру.

Як вважають вчені, ключова роль у всьому процесі відводиться високоенергетичним електронам. Вони вступають у реакцію з місячним ґрунтом, вивільняючи захоплений водень, який потім може утворювати воду. Однак для підтвердження теорії знадобляться додаткові спостереження.

Нагадаємо, раніше NV Техно писав, що на Місяці виявили загадкові сейсмічні поштовхи, спричинені втручанням астронавтів.

От Admin