Поховання датується 15−13 ст. до н.е (Фото:Facebook/ Ірина Саяна)

На Зміївських кручах у Харківській області було виявлено родинне поховання, датоване XV-XIII ст. до нашої ери.

Про це повідомило видання Думка з посиланням на старшого наукового співробітника Зміївського краєзнавчого музею Ірину Саяну.

За її словами, Служба порятунку археологічних знахідок Харківської області та співробітники Харківського і Зміївського краєзнавчих музеїв провели археологічні розкопки на Зміївських кручах. У результаті розкопок було виявлено групове поховання пізнього етапу зубрівської культурно-історичної спільноти, яка була широко поширена в степовій і лісостеповій зоні України у XV-XIII ст. до н.е.

У Харківській області знайшли унікальне поховання віком понад 3000 років

Фото: Facebook/ Ірина Саяна

Співробітниця музею розповіла, що поховання було виявлено переселенцями з Кривого Рогу, які перебували на території Зміївської громади: Левом Кошманом і його батьком Сергієм Миколайовичем.

«Батько та його 10-річний син приїхали на Зміївські кручі, щоб насолодитися краєвидами. Хлопчик помітив кістку в ямі, яка пізніше виявилася людським черепом. Батько дитини вирішив звернутися до Зміївського краєзнавчого музею по допомогу.

Його співробітники негайно прибули на місце знахідки і поруч із черепом виявили фрагменти глиняного горщика. На жаль, частина горщика була пошкоджена внаслідок земляних робіт, але вцілілі фрагменти вказували на те, що горщик належить до скіфської або передскіфської доби.

Фотографії знахідок було передано в археологічну службу Харківської області, що викликало інтерес учених. Проведено додаткові дослідження цього поховання, і в результаті археологи виявили ще три поховання зубрівської культури. На могильнику також виявлено сліди інших поховань, що може вказувати на наявність ще близько 20 осіб, похованих у цій могилі.

Археологи стверджують, що подібні поховання в Харківській області зустрічаються рідко. Дослідження тривають.

От Admin